Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 093 901 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

info

 

KOCI PAZUR (UNCARIA TOMENTOSA) CAT'S CLAW, VILCACORA

 

 

Wiele uniwersytetów zajmuje się badaniem leczniczych właściwości tej niezwykłej rosnącej w Peru rośliny. Udowodniono, że może ona leczyć: raka, choroby górnych dróg oddechowych, reumatyzm, przerost gruczołu krokowego, półpasiec, alergie, owrzodzenia skóry, kandydozę, grzybice, depresje, nerwicę narządową, zaburzenia miesiączkowania, środowiskowe zatrucia toksynami, astmę, cukrzycę, fibromyalgię, hipoglikemię, trądzik, żylaki, mononukleozę zakaźną.

 

 

Po wieloletnich badaniach prowadzonych w USA stwierdzono, że zioło to potrafi oczyszczać przewód pokarmowy i likwidować różne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, włącznie z nieżytem żołądka, uchyłkowatością jelita grubego, hemoroidami, owrzodzeniem układu pokarmowego, chorobą Crohna (zapalenie i owrzodzenie śluzówki jelit), zespołem jelita drażliwego.

 

 

 

Uważa się, że pod względem skuteczności działania Koci Pazur może przewyższać tak znane roślinne leki jak: Echinacea, Żen-szeń, Golden Seal (gorzknik kanadyjski), grzyby Reishi i Shitake czy chrząstka rekina.

 

 

 

 

W 1988 roku na międzynarodowym kongresie medycyny tradycyjnej, który odbył się w Limie, dyskutowano na temat antyrakowych właściwości tego zioła. Peruwiański lekarz sprawozdawał tam o wyleczeniu 700 pacjentów z 14 różnych rodzajów raka w latach 1984-1988. Inny lekarz, dr Davis w jednej ze swoich prac napisał, że zioło to potrafi uporać się nawet z takimi zaburzeniami jelitowymi, które nie poddają się leczeniu przy użyciu żadnego innego środka. Do takiego wniosku doszedł on po przeprowadzeniu kuracji na 150 pacjentach. W lipcu 1989 r. Dr Klaus Keplinger otrzymał w Stanach Zjednoczonych patent na wyizolowanie sześciu alkaloidów z Uncaria t. W swojej obszernej pracy napisał on, że aż 4 spośród tych 6 alkaloidów potrafią stymulować system immunologiczny. W testach labora-toryjnych wszystkie 4 alkaloidy zwiększały zdolność białych ciałek krwi do unicestwiania chorobotwórczych drobnoustrojów i szkodliwych związków.

 

 

 

 

Według badań prowadzonych w Chinach, jeden z pozostałych dwóch alkaloidów, które nie mają właściwości immunostymulujących, obniża ciśnienie krwi (tylko wówczas, gdy jest ono za wysokie), poprawia krążenie, przeciwdziała zlepianiu się płytek krwi i zakrzepicy a tym samym udarom mózgu, zawałom serca i miażdżycy. 17 czerwca i 28 listopada 1988 r. w peruwiańskim czasopiśmie "El Comercio" podano, że Koci Pazur jest skuteczny także w przypadku: alergii i astmy oskrzelowej. Dalej artykuł ten mówi o sukcesach, jakie przy użyciu tego zioła osiągnął dr Keplinger w leczeniu opryszczki narządów płciowych i półpaśca. Bardzo interesujący był także wynik stosowania zioła przez 7 osób chorych na AIDS. Stan zdrowia 5 spośród 7 pacjentów poprawił się do tego stopnia, że objawy choroby zupełnie zniknęły!

 

 

 

 

Drugi artykuł, który napisano na podstawie badań prowadzonych pod kierownictwem doktora Keplingera w austriackim laboratorium Immodal, dotyczył skuteczności działania wyciągu z Uncaria t. Przy jednoczesnym zastosowaniu leku o nazwie "AZT". Kombinację taką stosuje są z powodzeniem w celu powstrzymania rozwoju wirusa HIV, oraz zahamowania wzrostu komórek raka. Lek ten pod nazwą "Krallendon" od 1988 r. podaje się chorym na AIDS i praktycznie u wszystkich pacjentów, u których nie pojawiły się jeszcze symptomy AIDS udało się powstrzymać rozwój choroby. W przypadkach zaś, gdzie wystąpiły już objawy choroby osiągnięto trwałe ustąpienie klinicznych symptomów choroby w ciągu jednego roku.

 

 

 

 

Środek ten okazał się też skuteczny w usuwaniu ubocznych skutków leczenia raka, które są wynikiem zastosowania AZT i napromieniowania. Oprócz wymienionych wcześniej alkaloidów oraz innych związków, włoscy i peruwiańscy uczeni wyizolowali z tej rośliny wiele innych komponentów, m.in. kilka polifenoli i trójterpenów oraz roślinne steroidy (fitosterole): beta-sitosterol, stigmasterol i campesterol. Obecność tych związków wyjaśnia antywirusowe, przeciwzapalne, antyrakowe i antyoksydacyjne właściwości zioła.

 

 

 

 

Dr Richard Gerber w książce "Vibrational Healing" napisał, że zioło to zażywane w postaci kapsułek lub herbaty daje świetne wyniki w leczeniu artretyzmu. Natomiast badania prowadzone w Europie wykazały, że Uncaria t. ma bardzo niski stopień toksyczności, nawet jeśli zażywana jest w dużych dawkach przez chorych cierpiących na zapalenie stawów i nie mogących zażywać leków syntetycznych ze względu na ich uboczne działanie. Twierdzi on, iż koci pazur może zredukować szkodliwy wpływ chemioterapii i napromieniowania stosowanych w kuracji antyrakowej. Phill N. Steinberg w artykule na temat Uncaria t. opowiada, że przez ok. 20 lat stale cierpiał na powtarzające się schorzenia układu moczowego, zapalenia pęcherza moczowego i wszelkie objawy związane z przerostem gruczołu krokowego. W ciągu tych 20 lat leczył się u różnych lekarzy, za każdym razem stosując inne leki ale bez zadowalających skutków. We wrześniu 1993 r. zaczął stosować Uncaria t. i już po trzech dniach symptomy zaczęły ustępować, a po upływie 2 tygodni zupełnie zniknęły ! Od tamtej pory codziennie zażywał ten środek profilaktycznie i zauważył, że poprawia się również odporność jego organizmu na przeziębienia, grypę oraz inne choroby. O wiele lepiej też znosił prace związane z dużym wysiłkiem fizycznym.

 

 

 

 

 

Dr Satya Ambrose, współzałożycielka Oregon Collage of Oriental Medicine oświadczyła, że zaobserwowała znaczną poprawę zdrowia u chorych cierpiących na: chorobę Crohna, owrzodzenia układu pokarmowego, astmę, artretyzm, zapalenie tęczówki, półpasiec, upośledzenie zdolności chodzenia i chroniczne stany ogólnego wyczerpania organizmu. Pewna pacjentka, która zażywała sulfasalazynę (lek wywołujący wiele szkodliwych skutków ubocznych) w celu powstrzymania związanego z chorobą Crohna krwawienia jelit, po kilkutygodniowym stosowaniu Uncaria t. mogła ten lek zupełnie odstawić. Krwotok został zahamowany a dodatkowo pacjentka zaczęła odzyskiwać siły i czuć się znacznie lepiej. Dr Ambrose oświadczyła też, że zdecydowała się na wyeliminowanie bardzo dobrych chińskich ziół, ponieważ w wielu przypadkach koci pazur daje lepsze wyniki. Dr Schwontkowski twierdzi, że zioło to może prowadzić do remisji guza mózgu oraz wielu innych nowotworów. Dr Julie Clemens namówiła do zażywania kociego pazura swoją matkę, która cierpiała na poważne upośledzenie krążenia krwi w nogach, do tego stopnia, że chodzenia sprawiało jej wiele kłopotów i wywoływało nieznośny ból. Po kilku tygodniach krążenie znacznie się poprawiło i mogła już chodzić prawie całkowicie wolna od bólu. Pewien pacjent, który jest nosicielem wirusa HIV oznajmił, że po dwumiesięcznym zażywaniu kapsułek ze sproszkowanym kocim pazurem, ilość limfocytów T w jego krwi wzrosła prawie dwukrotnie.

 

 

 

 

Koci pazur wydaje się być bezpieczny nawet, jeśli zażywany jest przez dzieci, ponieważ jak dotąd nie stwierdzono jakichkolwiek jego toksycznych właściwości. Zażywając kapsułki dzieci chore na grypę, ból gardła, przeziębienie, zapalenie zatok, ucha, oskrzeli oraz wielu innych chorób, o wiele szybciej wracają do zdrowia a pierwsze efekty widoczne są już po upływie 2-3 dni. Świetne wyniki uzyskuje się także w przypadku zapalenia spojówek, przez zakraplanie oczu odwarem z zioła. W tym celu należy zawartość ok. 3 kapsułek kociego pazura i 1 małą łyżeczkę ziela świetlika zalać ok. 1/5 szklanki wrzątku, najlepiej w termosie. Po 30 min. przecedzić przez szmatkę, dodać kroplę soku z cytryny i często w ciągu dnia zakraplać oczy.

 

 

 

DAWKOWANIE: - Zapobiegawczo (400 mg): 3 razy dziennie po 1 kaps., najlepiej między posiłkami popijając wodą. Leczniczo (400 mg.): 3 razy dziennie po 2-3 kaps. ok. 30 min. przed jedzeniem popijając 1 szklanką wody. Dzieciom poniżej 12 roku życia podaje się dawki o połowę mniejsze. W przypadku chorób nowotworowych oraz poważnych i zaawansowanych stanach chorobowych należy co tydzień zwiększać dawkowanie o 1 kaps, aż do np. 3 - 5 razy dziennie po 5 do 7 kaps., o ile organizm chorego będzie dobrze znosił takie dawki.

 

 

 

KAPSUŁKI o dużym stężeniu (5000 mg w 1 kaps.) - 3 razy dziennie po 1 bez zwiększania dawki. Powinni jes stosować przede wszystkim chorzy na raka oraz inne zagrażające życiu choroby, które wymagają większych dawek.

 

EKSTRAKT: 3 x dziennie 15 do 20 kropli między posiłkami z 1 szkl. wody.

 

 

Koci Pazur można zażywać naprzemiennie z innymi ziołowymi środkami np. Pau d'Arco, co daje lepsze wyniki. Kuracja może a czasami nawet powinna trwać 3 do 6 miesięcy z 1-tygodniowymi przerwami co każdy miesiąc.

Koci pazur można zażywać naprzemiennie z innymi ziołowymi środkami np. Pau d'Arco, co daje lepsze wyniki. Kuracja może a czasami nawet powinna trwać 3 do 6 miesięcy z 1-tygodniowymi przerwami co każdy miesiąc.

 

 

 

EKSTRAKT: 3 x dziennie 15 do 20 kropli między posiłkami z 1 szkl. wody.

 

  


Podziel się
oceń
89
27

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Wiadomości